Dlaczego „Podatki i Księgowość”?

Często przedsiębiorcy, szczególnie początkujący zadają sobie pytanie czym kierować się przy wyborze biura rachunkowego? Na pierwszy rzut oka mogłoby się wydawać, że wszystkie tego typu firmy oferują to samo, więc najważniejszym kryterium wydaje się być cena. Ale jeżeli spojrzy się na znaczenie księgowości i prawa podatkowego w prowadzeniu działalności gospodarczej dochodzi się do wniosku, że dobry księgowy jest niezbędny jeżeli przedsiębiorca chce po pierwsze być spokojny o podatki i nie martwić się o ewentualne kontrole z urzędu skarbowego a po drugie chce otrzymywać informacje i analizy, które pozwolą mu rozwinąć biznes.

Jakiego biura więc szukać? Biura, w którym księgowi robią to z pasji, gdzie księgowi nie tylko chcą rozliczyć kolejny miesiąc i mieć następne dni względnie spokojne, ale chcą poznać firmę którą rozliczają, jej działalność, branże i chcą prowadzić tak księgowość aby nie tylko odpowiednio rozliczać podatki, ale i pomóc właścielowi w podejmowaniu odpowiednich decyzji gospodarczych.

Tak wyobrażamy sobie współpracę z naszymi kontrahentami i wierzymy, że ta współpraca rozwinie zarówno firmę przedsiębiorcę jak i nas, jako księgowych.

 

Właściciel biura rachunkowego „Podatki i Księgowość” Tomasz Czerwonka – urodzony w 1989r. pasjonat finansów i podatków posiada bardzo szerokie zarówno praktyczne jak i teoretyczne umiejętności w zakresie podatków i księgowości dotyczących jednoosobowych działalności gospodarczych jak i  spółek prawa handlowego. Potwierdzeniem tego są uzyskane następujące dyplomy:

  1. Uniwersytet Warmińsko-Mazurski – ekonomia – studia licencjackie, 2011r.
  2. Uniwersytet Warmińsko – Mazurski – Zarządzanie, rachunkowość i zarządzanie finansami – studia magisterskie – 2013r.
  3. Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu – rachunkowość i podatki – studia podyplomowe – 2016r.
  4. Uniwersytet Warszawski – Prawo spółek – studia podyplomowe - 2018r.

Oraz liczne kursy w tym w Stowarzyszeniu Księgowych w Polsce oddział Olsztyn.

Doświadczenie praktyczne to pięcioletnia praca w dużej spółce prawa handlowego rozliczając pełną księgowość w tym cztery lata na stanowisku kierowniczym działu rachunkowości. W tym czasie właściciel Biura miał możliwość poznać bardzo szczegółowo zasady rozliczania pełnej księgowość, podatków, sprawozdawczości, rachunkowości zarządczej, prawa gospodarczego oraz nabyć praktycznych umiejętności menagerskich i negocjacyjnych.

Dyplomy